Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

12 Kasım 2016 Cumartesi

MUTSUZ VE ENDEMİK!

Bak olacak olan oluyor
engel olmak ne mümkün
üstelik ohal var tüm ana yollar tutulmuş
hava yolları ve kara yolları ve tren yolları ve
bilumum resmi kanallar
üstelik sevmek yorulmuş
yıkılmaya yüz tutmuş
yıkılmaya yüz tutmuş bahçeli evler gibiyim
müteahhitlerin pis pis kestiği
Merhamet et haranızdaki atlardan getir
haranızdaki atlardan getir merhamet et
atlardan getir merhamet et haranızdaki
atlardan getir binip gideyim
patikalardan patika beğeneyim merhamet et
sür beni sürgünü olayım civarındaki ağaçların
habitatına razı ama bir taraftan da
yerini yadırgayan mutsuz ve endemik
ve kuşkulu ve telaşlı bir bitki gibi
mağrur
yalnız
ve mutsuz
Gideyim buralardan
taammütsüz günahım çünkü
ne diye gireyim kısmetinle arana
merhamet et, gideyim
belki senden uzaklaşırsam
yaklaşırım yaradana
...

9 yorum:

 1. Benim blog daha güzel ama yazılar bok gibi

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Dük'üm,

  19 Kasım Cumartesi günü - saat 14:00- TÜYAP Kitap Fuarı'nda imza gününüz var. 3 yıldır gezi düzenlenmeyen saçmalık dolu lisemde büyük çabamın sonucu olarak bir gezi düzenlettim, kitap fuarına. Gelin görün ki Cumartesi günü yapmıyorlar ve olana şükür et diyerek beni başlarından kovuyorlar. Çünkü bunun olmasını isteyen tek kişiyim. Gerisi memnun. Yani, büyük heyecan duyuyor olduğum sizi görmeye gelemiyorum. Oysa bunu her şeyden çok istiyordum. Size benim kadar bağlı birini henüz tanımadım ve duymadım.

  Neden sen gelmiyorsun Cumartesi günü, diye soracak olursanız evim oldukça uzak ve fazla muhafazakar bir ailem var. Elimde olsa yaşadığınız yere kadar gelirdim!

  Annem bana "Olmayacak şeyleri zorlama artık. Her işte bir hayır vardır" dedi moralimi bozmam üzerine. Annem bir şey diyorsa vardır elbet bir bildiği. Nasip deyip geçeceğim -en azından deneyeceğim- lakin uzun sayılabilecek bir süre boşveremeyeceğimi söylemek isterim. Gerçekten içime oturacak ve sizinle bir gün tanışsam bile daima izi kalacak bu burukluğun. Ne yapalım, nasip...

  Yorumları pek okumuyorsunuz gibime geliyor. Olsun, bir ihtimal fark edersiniz beni. Bakarsınız bir yolunu bulup hiç olmazsa imzalamanız için kitaplarımı bir başkasıyla gönderirim size.

  Yazmayı bırakmamanız ve bu saygısızlık sayılabilecek hareketimi çocuk sayılabilecek bir yaşta olmama verip hoş karşılamanız dileğiyle,

  -Rabia Şevval

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim, sosyal medya hesapların yoksa, bana burdan ya da herneyse11@yahoo.com adresinden bi mesaj at. Bakalım ne yapabiliyoruz.

   Sil
  2. Tamam, deneyeceğim mesaj atmayı. Kimsiniz bilmiyorum ama olsun. Benim için çabalamanıza gerek yok. Teşekkür ederim..

   -Rabia Şevval

   Sil
  3. Neyin olacak, neyin olmayacak bir şey olduğunu denemeden bilemeyiz sevgili Rabia. Sen sevgini ve çaresizliğini samimiyetle dile getirdin, biz de aracı olduk. Dük, "umarım bana kardeşimiz mesaj atar, bi formül buluruz illa ki.." yazmış. Ben sadece bana iletişim bilgilerini gönderirsen -sosyal medya hesabın olmadığı için- ona iletecek olan biriyim. Teşekküre gerek yok,çabalama da yok zaten kuzum. Gerisi sevgili Ali Lidar'a kalmış.

   Sil
  4. Eve dönüş yolundayım. Gider gitmez size ulaşmayı deneyeceğim. Sağ olun. (Burayı böyle işgal etmeme kimse sinirlenmez umarım)
   -Rabia Şevval

   Sil
 3. Sevgili Rabia Dük'ümüzü instagram hesabında; bu yorumundan haber ettim.Sana nasıl ulaşacağını bulamamış haklı olarak. Eğer sosyal medya kullanıyorsan iletişime geçmeye çalış olur mu? Cumartesi gelemesen de ne bileyim seneler sonra hatırlayacağın burukluk, sonrasında yerini güzel bir tebessüme bırakır. Umarım her şey gönlünce olur.

  YanıtlaSil
 4. Sosyal hesabım yok. Gelin görün ki okulda düzenlenen geziye de katılamıyorum. Ödüllendirmek amaçlı sadece takdir belgesini alanları götürüyorlarmış. Bana ulaşabilmesinin telefon numaram dışında bir yolu yok, denemesi bile beni öylesine mutlu etti ki, ağlıyorum. Teşekkür ederim. Gerçekten. Olmayacak şeyleri fazla zorlamamam gerekir sanırsam. Yine de bana ulaşmayı denemiş olması... burukluğun tek tesellisi. (Telefon numaramı burda paylaşamam.)

  Tebessüm etmemi sağladığınız için tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Size de, Kıymetli Dük'ümüze de :)

  -Rabia Şevval

  YanıtlaSil