Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

12 Aralık 2015 Cumartesi

TESİRSİZ PARÇALAR 338-340..

338.
Dünya ayıp etme şampiyonası olsa altın madalyayı götüme takarlar. Valla bak. Tam şu an ağlama öncesi sümüğümü yatak tişörtümün iç-boğaz kısmına siliyorum. İnsanlar değişik zamanlarda, değişik yerlerde, ne içtiklerine ve ne amaçladıklarına bağlı olarak enteresan yalanlar söyleyebilirler. Ben de söylerim duruma göre, .mına bile korum. Biri hariç. Çünkü meleklere yalan söylenmez. Öyle değil mi Jehan?
Ayıp etme mütehassısı gibi bir şey oldum. Yazmak kolay da bunu, siktir etmek zor. Özürle falan gelinmez de üstesinden... Kırmızı Tuborg'la duş alsam halledebilir miyiz ki? Keşke akil adam olmasaydı da Orhan baba ona akıtsaydım zehrimi!
Yatak tişörtünün iç-boğaz kısmına silinen sümüklerin samimiyeti sorgulanmaz. Ve yatmadan önce içilen son sigaranın marjinal faydası... Götüm götüm ettiğim lafları siktir edin de isterseniz, sümüğün, gözyaşının ve son sigaramın masumiyetine inanın. Yoruldum lan ben. Cidden!


339.
Yazmaya ne zaman başladım? Yazmaya nasıl başladım? Birbirinden sikik iki soru! Ve ikisinin de cevabı aynı. Yazayım dedim çünkü başka hiçbir şeyi beceremiyordum ve bu salaklık kayıtlara geçmeliydi. Herhangi bir şeyde (hiç abartmıyorum herhangi bir şeyde; futbolda, derslerde, kız tavlamada, yüzmede, balık tutmada, hayırlı evlat olmada, at tımarlamada, ebesinin damında!!) ortalamaya yakın başarılı olabilseydim muazzam bir iç huzuruyla tek satır bile yazmadan yaşar giderdim. Ama olmadı. Baktım ki becerebildiğim bir halt yok, bari dedim neden ve nasıl beceremediğimi anlatayım. Öyle öyle başladım yazmaya. Pek çok kişinin melankoli dediği, bunalım dediği zımbırtıların hikaye-i esası budur işte. Okuyup sevdiğim bütün büyük yazarlar ya yaptıklarını ya da yapmak istediklerini yazdı hep. Ben fakirse, üstesinden gelemediklerimi, yapmak isteyip de yapamadıklarımı. Kader...


340.
Altı kişilik bir masa etrafı intihar timi
standart ruh törpüsü
geniş aile korosu
anne sarmasının bitişiyle doğan boşluğu
doldururken ev baklavası
kahkahalar arasına sızar tek bir düşünce
bir benzeri değil hayır
hayır hayır bir benzeri değil
öldürecekse insanı
kendisi öldürmeli
!

11 yorum:

 1. öldürecekse insanı
  kendisi öldürmeli...

  YanıtlaSil
 2. bir grup deli işi http://kurtluelmalardergisi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. İnsanın hiç korkmadan, kaybedilecek bir şey yokmuş gibi yaptığı şeyler çok başarılı, olursa olur olmazsa başkası için olmaz kendim için yapıyorum dendiği an başarı eşiğindesiniz! Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Leyla.hanım.harika.sonuçta.için.konusu.bende.şakıları.yazmak.bestelemek.gereklisi.içinsede.zaten.çalışmam.oluyor...

   Sil
 4. Sizin 4-5 yılda buraya yazdıklarınızı oturup teker teker bir gecede okumak.. Her sayfada, her cümlede, her kelimede ayrı ayrı gözyaşı bırakmak. Sigara yakmak, birkaç izmariti buralarda bir yere söndürmüş olmak. Ah diyorum şimdi.Ah, keşke daha önce tanısaydım sizi.

  YanıtlaSil
 5. Çok saçma sapan bir zamanda denk geldim . Galiba benim de yapabildigim tek şey yazmak . Hadi yazalım gari. ben de blog açıcam bende . Kendimi elma şekeri için ağlayan kız çocuğu gibi hissettim.

  YanıtlaSil
 6. Yazmayı çok severim, bir zaman önce para da kazandırmaya başladı. İşimi severek yapıyorum hiç sıkılmam, ne yazacağımı bilmesem de oturur yazarım.

  YanıtlaSil
 7. birkalç yazıyı tefsirsiz parçalar olarak okudum :) öyle de olurmuş.

  YanıtlaSil
 8. Bir krediye ihtiyacın var mı? (Muratacarfinancialservice@gmail.com) aracılığı ile Sir Murat Acar kredi şirketine ulaşın. Bireylere, işyerine, sigortaya vb. Hayat boyu fırsat kredisi veriyoruz. Herhangi bir maddi güçlük çekiyorsanız ya da yatırım yapmak için krediye ihtiyacınız mı var yoksa ödemek için bir krediye mi ihtiyacınız var? Faturalarınız artık arıyor, çünkü tüm maddi sıkıntılarınızı geçmişe bırakmak için buradayız. Herhangi bir para birimi cinsinden her çeşit faiz oranı% 3 faizle sunuyoruz. Bu büyük aracı, finansal probleminizi çözmek için size her türlü krediyle yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bildirmek için kullanmak istiyorum. Bize e-posta gönder: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  YanıtlaSil